EsTT:lle liiton koulutuspalkinto

EsTT:lle liiton koulutuspalkinto

Suomen Voimisteluliitto on myöntänyt seuralle vuoden 2010 koulutuspalkinnon. Tämä on hieno tunnustus seuran pitkäjänteiselle osaamisen kehittämiselle.

Liiton virallinen tiedote kuuluu seuraavasti:

Suomen voimisteluliiton vuoden 2010 koulutuspalkinto myönnetään Espoon Telinetaitureille.

Espoon Telinetaiturit panostaa esimerkillisesti seuran eri toimijoiden osaamiseen. Koulutetut ja osaavat toimijat nähdään seurassa laadukkaan toiminnan edellytyksenä. Seura kouluttaa aktiivisesti ohjaajiaan ja valmentajiaan.

Kaikilta ohjaajilta ja valmentajilta vaaditaan vähintään Voimisteluliiton I-tason koulutuksen suorittamista ja ohjaajat sekä valmentajat sitoutuvat työsopimuksessa kouluttautumaan säännöllisesti. Ohjaajien ja valmentajien lisäksi seura huolehtii myös muiden seuratoimijoiden osaamisen kehittämisestä.

Seura on aktiivinen tilauskoulutusten järjestäjä ja seura järjestää myös seuran sisäisiä koulutuksia erilaisten teemojen puitteissa.

Onnea Espoon Telinetaiturit!

 

SVOLIn syyskokouksessa muut palkitut, linkki.