ILMOITTAUTUMINEN ALKAA MAANANTAINA 9.8.10 KLO 12, lisätietoja avattavista ryhmistä…

ILMOITTAUTUMINEN ALKAA MAANANTAINA 9.8.10 KLO 12, lisätietoja avattavista ryhmistä…

9.8.10 klo alkaen ilmoittautuminen on mahdollista seuraaviin ryhmiin:

Tyttöjen telinevoimistelun alkeistason ryhmät, TUULIMÄESSÄ
PS=pieni sali

Alkeet, 4-5-vuotiaat

MA 17.30-18.15 (PS)
TI 17.30-18.15  (PS)
LA 11.00-11.45 (PS)

Alkeet, 5-6-vuotiaat, TO 17.45-18.45 (PS)

Alkeet, 6-7- vuotiaat 
MA 18.15-19.15 (PS) 
TI 18.15-19.15 (PS) 
LA 11.45-12.45 (PS)
SU 15.45-16.45  

Alkeet, 6-8- vuotiaat, KE 17.15-18.15

Alkeet, 8-10-vuotiaat
MA 18.15-19.15  
TI 16.45-17.45  
KE 16.15-17.15  
TO 18.15-19.15 
LA 12.45-13.45  
SU 14.30-15.30 

Alkeet, 10-12 vuotiaat
MA 19.15-20.15   
TI 16.15-17.15

Alkeet, 13-16-vuotiaat, TO 17.30-19.00

************************************************************************************************************

Trampoliinivoimistelun ryhmät, Ruusutorpan koululla
Ryhmät ovat tytöille ja pojille. Lisätietoja trampoliinivoimistelusta, linkki.

PERJANTAISIN
16.30-17.30  TR alkeet 7-9-vuotiaat
17.30-18.30  TR alkeet 10-13-vuotiaat
18.30-19.30  TR jatko 7v. ja vanhemmat
19.30-21.30  TR kilparyhmä*

SUNNUNTAISIN
10.00-11.00  TR alkeet 5-6-vuotiaat
11.00-12.00  TR alkeet 7-9-vuotiaat
12.00-13.00  TR alkeet 10-13-vuotiaat
13.00-14.00  TR jatko 7v. ja vanhemmat
14.00-16.00  TR kilparyhmä*
16.00-18.00  TR kilparyhmä*

*kilparyhmiin osallistumisesta ota yhteyttä Tapani Ikonen, tapani.ikonen(a)welho.com, puh. 0405116997

************************************************************************************************************

Aikuisten telinevoimisteluryhmät, TUULIMÄESSÄ 

MA klo 18.30-20 / miehet
MA klo 20-21.30 /konkarit, miehet ja naiset

TI klo 18.30-20 / alkeet, miehet ja naiset
TI klo 19.45-21.45 / konkarit, miehet ja naiset (kesto 2h)

KE 18.30-20 /naiset
KE 19.30-21 / konkarit, miehet ja naiset

Lisätietoja aikuisten telinevoimistelusta, linkki

************************************************************************************************************

UUTTA SYKSYLLÄ 2010!
EsTT ry laajentaa toimintaansa Espoon kouluille. Jumppakouluja, tyttöjen ja poikien telinevoimistelun alkeisryhmiä järjestetään Rastaalan (torstai), Jalavapuiston (keskiviikko) ja Laurinlahden (tiistai, torstai) kouluilla.

Kouluilla järjestettävien ryhmien tarkempi ohjelma tästä.

*************************************************************************************************************

ILMOITTAUTUMINEN KAIKKIIN RYHMIIN TAPAHTUU JÄSENREKISTERIN ILMOITTAUTUMISOHJELMAN KAUTTA. LISÄTIEDOT JA OHJEET > linkki.

**************************************************************************************************************

Tiistaista 17.8. alkaen ilmoittautuminen on mahdollista kaikkiin vanhoilta voimistelijoilta vapautuneisiin paikkoihin Tuulimäessä.

klo 10 alkaen tyttöjen telinevoimisteluryhmät (pronssi ja hopea ryhmät) syksyn ryhmät
klo 12 alkaen poikien telinevoimisteluryhmät (alkeet, tasot 1-3, Parkour), syksyn ryhmät
klo 14 alkaen jumppakoulut, syksyn ryhmät

**************************************************************************************************************