Intrum Justitia Espoon Telinetaitureiden laskutuskumppaniksi

Intrum Justitia Espoon Telinetaitureiden laskutuskumppaniksi

Espoon Telinetaiturit ry yhtenäistää laskutuskäytäntöjään. Olemme tehneet yhteistyösopimuksen asiakashallinnan asiantuntijayritys Intrum Justitian kanssa, jatkossa Intrum Justitia hoitaa erääntyneiden laskujemme perinnän. Näin pystymme vapauttamaan seuran resursseja seuran tavoitteiden mukaiseen toimintaan.

Intrum Justitia huolehtii jatkossa Espoon Telinetaiturit ry:n puolesta maksamattomien laskujen perinnästä ja maksuohjelmista sopimisesta. Laskutuksemme tapahtuu entiseen tapaan ja myös muistutamme maksuista aiemman käytäntömme mukaisesti. Jos muistutuksesta huolimatta lasku jää maksamatta, siirrämme laskun perintään ja Intrum Justitian hallintaan.

Jos alkuperäisessä laskussanne ilmenee huomautettavaa, pyydämme ottamaan viipymättä yhteyttä Espoon Telinetaiturit ry:n laskutukseen, laskutus (a) espoontelinetaiturit.fi.

Ystävällisin terveisin,

Veli-Pekka Kokkonen
Toiminnanjohtaja
Espoon Telinetaiturit ry