EsTT:n hallituksen kokous 2/2010 (22.1.2010, uutinen päivitetty 7.2.2010)

EsTT:n hallituksen kokous 2/2010 (22.1.2010, uutinen päivitetty 7.2.2010)

Tiedote seuran nettisivulle

Hallitus käsitteli kokouksessaan 22.1. mm. seuraavaa:

TILANNEKATSAUS
– Talous: todettiin, että eri lajien kilparyhmien osalta kevätkauden harjoitusmaksujen laskutusta ei ole tehty ja että se tullaan tekemään mahdollisimman pikaisesti.

NIMENKIRJOITTAJAT
– Päätettiin nimetä yhdistyksen nimenkirjoittajiksi sääntömääräisesti puheenjohtaja, varapuheenjohtaja, sihteeri ja toiminnanjohtaja. Puheenjohtaja voi toimia nimenkirjoittajana yksin, varapuheenjohtaja yhdessä sihteerin tai toiminnanjohtajan kanssa.

MATKAKORVAUKSET
– Työntekijöiden matkakorvaukset (km-korvaus, päiväraha) vuodelle 2010 ovat samat kuin vuonna 2009.

ORGANISAATIO
– Ehdotettiin poikajaoksen kokoonpanoksi Jari Vanhatalo, Ville Tarvo, Mati Kirmes, Ari-Pekka Taivassalo ja Eero Lampén. Trampoliinijaoston kokoonpanoksi ehdotettiin Noora Malmström, Marleena Rantanen, Susanna Tuuras, Tapani Yrjölä, Pade Parkkonen ja Matilda Lehtonen.

Seuraava hallituksen kokous pidetään 15.2.2009.